House of Tantra | Przebudzona Kapłanka – Biała Dakini na Bali
53791
single,single-post,postid-53791,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive
 

Przebudzona Kapłanka – Biała Dakini na Bali

Dołącz do wyjątkowego warsztatu-treningu dla kobiet prowadzonego przez Esterę Saraswati na Bali w marcu 2018
Przebudź w sobie Kapłankę oraz starożytną, kobiecą mądrość!

 

Warsztat ten należy do większego projektu Estery Saraswati dedykowanego odzyskiwaniu kobiecej mądrości z różnych tradycji duchowych, jakie miały miejsce na Ziemi. Seria warsztatów i treningów poświęcona jest różnym aspektom kapłanek – Białej, Zielonej, Czerwonej i Tęczowej. Poniżej poczytasz o każdej z nich osobno. Każdy z nich stanowi samodzielną, odrębną całość.
Warsztat na magicznej wyspie Bali poświęcony jest Białej Kapłance-Dakini, tej która manifestuje mądrość poprzez Sztukę, Piękno i Grację. Bali jest idealnym miejscem do wydobycia tych aspektów. Wyspa ta bowiem pulsuje soczystą, miękką acz potężną kobiecą energią. Piękne i naturalne środowisko będzie nas wspierać w połączeniu się z kobiecą ekspresją związaną z esencją Saraswati, Kwan Yin czy Białej Tary.

O projekcie Przebudzenia Kapłanek i powrotu mądrości z kobiecych tradycji duchowych

Kobieca moc budzi się na świecie, także kobiety odzyskują dziedzictwo kobiecej mądrości. Uśpione w naturze w miejscach mocy i w naszych ciałach, czeka, by ponownie zostać przez nas przyjęte. Starożytna kobieca wiedza pochodząca z różnych duchowych tradycji płynie w naszej krwi od stuleci. Do niedawna otwieranie się na jej głębie, nie było bezpieczne, szczególnie publicznie. Nadszedł jednak czas, kiedy my jako kobiety zaczynamy razem rozniecać blask – dzieląc, rozprzestrzeniając i ucieleśniając te nauki. Stąpałyśmy po tej Ziemi w tak wielu wcieleniach i tak wielu duchowych tradycjach… rdzennych plemion, mistycznych religii, innych cywilizacji.

W czasach patriarchatu, męskie ścieżki duchowego rozwoju były promowane i miały wystarczającą przestrzeń, by móc rozkwitać. Stanowią one ważny wkład w rozwój kolektywnej świadomości, co również wymaga od nas uznania. Wprowadzają nas bowiem w naszą wieczną naturę – nieporuszoną i niepodatną na wpływy zewnętrznych okoliczności, dając nam dostęp do stabilnego umysłu, klarowności i rozwoju świadomości.

Trzy główne jakości kobiecych duchowych ścieżek: UCIELEŚNIENIE – POŁĄCZENIE – NIEKONCEPTUALNA MĄDROŚĆ

Nadszedł czas, by z pełną mocą przywrócić kobiecy, duchowy rodowód, który dopełnia duchowe ścieżki o tak ważne brakujące elementy jak  – ucieleśnienie, niekonceptualna mądrość i połączenie. Ścieżki te pochodzą z bardzo różnych tradycji – szamańskich, buddyjskich, mistycznych, pogańskich, lemuriańskich, kultury bogini, sztuk świątynnych etc. Tym, co jest im wspólne, jest energetyczna forma wyrazu – pieśń, śpiew, taniec, połączenie z naturą i z żywiołami, energia seksualna i CIAŁO. Zmysły są bramą do oświeconych stanów umysłu i przebudzonego bycia. Seksualna energia jest środkiem do doświadczania wyższych stanów egzystencji. Seksualność rozumiana jest tu w szerszym kontekście jako akt świętej kreacji. Może być doświadczana solo w naturze, podczas rytuału, modlitwy, jak i z innymi osobami.

O warsztacie

Warsztat ten zaprojektowany jest tak, aby oświecone, kobiece tradycje i dziedzictwo przywrócić zbiorowej świadomości. Naczynie dla tych warsztatów jest bardzo pojemne i przestrzenne. Może zawrzeć wiele tradycji, których esencję zabierzesz ze sobą. W poprzednich wcieleniach każda z nas kroczyła wieloma drogami, a teraz możesz dokonać wyjątkowej syntezy ich wszystkich poprzez siebie. Będziesz miała możliwość przetransformowania przeszkód, które powstrzymują Cię od tego, by w pełni ujawnić światu to, kim jesteś. Część treningu poświęcona jest oczyszczaniu, uzdrawianiu i aktywacji twojego naczynia, pozostała część – wkroczeniu w pełnię Twojej kapłańskiej mocy. Będziesz miała możliwość, jeśli zechcesz, przeprowadzenia rytuału dla naszej grupy warsztatowej. Przygotuj się na otrzymanie nowego daru, jak i oszlifowanie diamentu, którym już jesteś. Nadszedł czas, by wspólnie powstać w naszej mocy i ogłosić nasze kobiece dziedzictwo.

Mamy wsparcie niewidzialnych istot i sił ewolucji ku temu, by odzyskać nasz stan kapłański i wnieść pełnię do obecnych duchowych ścieżek na tej planecie, łącząc je z męskim pierwiastkiem.

Kapłanka

Kapłanki są seksualnymi szamankami i uzdrowicielkami różnych czasów na przestrzeni historii i wielu miejsc geograficznych. Znają tajemnice energii seksualnej i uzdrawiania, choć mogą zbliżać się do tego na różne sposoby w zależności od konkretnej tradycji lub rodowodu. Wiedzą, że ciało jest święte, joni jest świątynią, a serce mostem do nowego świata. Ucieleśniają Ducha świadomie będąc kanałem i pomostem pomiędzy światami i wymiarami. Nasz powrót jest kluczowy dla naszej obecnie odłączonej od źrodła cywilizacji, by mogła podnieść się z kolan materializmu, cierpienia i separacji. Wnosimy witalny dar uzdrawiania zrozpaczonych serc, napiętych ciał w samodestrukcji, pomieszanych umysłów i odłączonych dusz.

Dołącz do kręgu innych kapłanek gotowych, by wesprzeć prawdę, miłość i pokój. Ucieleśnijmy w pełni to, czego doświadczamy jako przejawów boskości, gotowe, by dzielić to ze światem w bardziej otwarty, odważny i pełny mocy sposób. Potrzebujemy się wzmocnić i mieć oparcie nawzajem w sobie, w sojuszu z innymi siostrami, tak, by nie wstydzić się już tego, kim jesteśmy. Nie jest łatwo być pionierką czy tą, który występuje naprzód z tłumu. Potrzebujemy siebie nawzajem, by celebrować się nawzajem, wspierać się i współtworzyć!

Te pełne mocy warsztaty zaprojektowane są by nas wzmocnić, połączyć ponownie z naszymi siłami i dziedzictwem kobiecej mądrości, znaleźć sojusz z siostrami – kapłankami, oczyścić to, co wciąż jeszcze jest do oczyszczenia.

Jest to podróż inicjacyjna.

Będzie również czas na rozwój i podtrzymanie, kiedy tworzyć będziemy wspierające się grupy pozostające ze sobą w kontakcie na przestrzeni roku. Jest to organiczny ruch i przestrzeń ta otwarta jest na współtworzenie w przyszłości w różnych miejscach na świecie w spontanicznie powstających podgrupach.

Różne aspekty stanu kapłanki

Biała Kapłanka Dakini (Kapłanka Sztuki i Piękna) – manifestuje rzeczywistość poprzez akt świadomej kreacji. Wdzięk, piękno i sztuka są w tym procesie kluczowe. Połączona poprzez bardziej subtelne energie, wyraża współczucie. Może być uosobieniem esencji kobiecych takich jak Kwan Yin, Saraswati, Biała Tara.

Zielona Kapłanka Dakini (Rdzenna, Plemienna Kapłanka) – wyraża połączenie z rdzennymi, pogańskimi, szamańskim tradycjami. Gra na bębnach, śpiewa, tańczy, modli się, tworzy rytuały przekazując mądrość Dew, widzialnych i niewidzialnych duchów natury i żywiołów. Natura jest jej ołtarzem. Kocha się z Ziemią, której wody są jej świętymi płynami. Jej krew jest pełną mocy medycyną, którą oddaje do Ziemi łącząc się na powrót i uzdrawiając. Zwierzęta są jej przyjaciółmi, a rośliny oferują jej swoją sekretną moc uzdrawiającą.

Czerwona Kapłanka Dakini (Kapłanka Sztuk Świątynnych) – wyraża połączenie ze Sztukami Świątynnym i takimi Boginiami, jak Isztar czy Izis. Tworzy święte miejsca na rytuały używając zmysłów i ciała jako bezpośredniej bramy do boskości. Świątynia jest jej domem. Święty ogień w jej ciele jest pełnym mocy motorem transformacji. Zna głębokie znaczenie twierdzenia: seks jest moją modlitwą. Seksualność i duchowość są dla niej jednym. Zna moc świętego, intymnego dotyku, który może otworzyć wiele drzwi. Tancerka świątynna, tancerka tańca brzucha, kobieta wąż, wyrocznia krwi, kochanka skryta transparentnym welonem, ujawnia tajemnice odważnym poszukującym prawdy, gotowym na przekroczenie mistycznych bram joniwersum.

Tęczowa Kapłanka Dakini (Kapłanka Lemuriańska) – wyraża połączenie z innymi cywilizacjami opartymi o wyższe wibracje miłości. Kocha wielu, jej serce jest przestrzenne i intymne jak niebo. Czuje się jak u siebie w eterycznych, subtelnych wymiarach czystego piękna. Mogła by być opisana jako anielska lub elficka, subtelne wymiary ciała są jej świątynią. Lemuria – kontynent Mu – jest jej domem. Zna moc miękkiej kobiecości i posiada cierpliwość, która przeniknąć może każdy mur zamkniętego serca. Tworzy świętą przestrzeń opartą na pięknie i sztuce. Jej pełna gracji i blasku obecność wnosi dar uzdrawiania. Jej głos jest jak słodki nektar, kocha śpiewać, intonować, wirować w spiralnym tańcu na wietrze w pobliżu wodospadów i klifów. Latanie i podniebny taniec są jej wyrazem ekspresji. Tworzenie piękna jest jej modlitwą.

Więcej o kolejnych warsztatach tutaj >>

Dla kogo jest ten warsztat?

Dla wszystkich kobiet, które:

 • czują wołanie, by stanąć w służbie rozwoju kolektywnej świadomości
 • odzyskały swój stan kapłanki i chcą pogłębić go, przechodząc do kolejnego etapu
 • dla nowych kobiet, które dopiero wkraczają w swój stan kapłanki
 • są gotowe, by przekroczyć poczucie stania na krawędzi i wreszcie skoczyć z klifu, aby polecieć
Co może się dziać podczas warsztatu?

Odbędziemy razem głęboką i inspirującą podróż określania, polerowania i odzyskiwania swoich darów dla świata. Stworzenie poczucia siostrzeństwa wzmocni naczynie świętego łona, które da nam nowe życie. Połączenie ze starożytnymi tradycjami da nam ochronę i większą niż osobista moc, by odzyskać swój prawdziwy głos w świecie. Zostanie Ci dana możliwość bycia zauważoną, zaakceptowaną i w pełni rozpoznaną w Twoim stanie kapłanki. Możesz oczekiwać wielu nauk i doświadczeń w naszym pełnym mocy, kobiecym laboratorium.

 • uzdrawianie i oczyszczanie
 • cielesne praktyki
 • nauki
 • połączenie z boskim wymiarem kobiecym i z siostrami
 • celebracja Ciebie jako Kapłanki
Jakiego rodzaju aktywności i modalności doświadczysz?
 • nauka tworzenia i aktywowania przestrzeni świątynnych
 • rytuały w miejscach mocy w naturze
 • wspólne ponowne odkrywanie starożytnych świątyń i rytuałów
 • inicjacje
 • kręgi siostrzeństwa
 • wędrówki mocy
 • vision questy (krótkie odosobnienia w poszukiwaniu wizji)
 • ceremonie
 • pudże (joni i lingama)
 • taniec, intonowanie, śpiewanie
Możliwe dodatkowe aktywności w ramach warsztatu na Bali (ewentualna mała dodatkowa opłata):
 • oczyszczanie wodą w starożytnej świątyni
 • odkrywanie męskiego, boskiego aspektu w świątyni lingama
 • połączenie z delfinami
Przygotowanie

Proszę przygotuj się do warsztatu.

 1. Przed warsztatem dobrze, abyś udała się do odosobnionego miejsca w przyrodzie, gdzie możesz spędzić trochę czasu sama.  Pomedytuj nad swoim wyjątkowym darem oraz wsłuchaj się w to, co może być kolejnym krokiem na drodze ujawnienia jego jeszcze mocniej. Zapisuj swoje sny i wizje.
 2. Poszukaj, jakie tradycje duchowe czy ścieżki z Tobą rezonują i bliskie są Twemu sercu. Spójrz wstecz w historię. Połączenie się z istniejącymi już kiedyś duchowymi tradycjami przyda dodatkowej mocy Twoim darom.
 3. Zabierz ze sobą na warsztat, to co czujesz – swoje święte przedmioty mocy, bębny, pióra, szałwię, olejki eteryczne, kryształy, suknie, stroje – wszystko to, co pozwoli na przywrócenie Twojej pełnej mocy kapłanki.
Wskazówki warsztatowe Estery Saraswati
 • Jesteś wspierana, by podążać w swoim własnym rytmie, respektując swoje wewnętrzne prowadzenie i osobiste granice.
 • Nie musisz robić nic ani podążać za nikim za wyjątkiem swojej prawdy.
 • Przestrzeń warsztatu jest bezpieczną przestrzenią na wyrażanie wszystkiego, co chce zostać wyrażone.
 • Jedną z centralnych wartości jest nieoceniająca, kochająca obecność, tworząca przestrzeń dla pełnych różnorodności i pozbawionych przemocy zachowań, uczuć, wyrazów, etc.
 • Wkraczamy w pole autentyczności, wzmocnienia siebie, wierności własnej prawdzie w szacunku dla innych sióstr.
 • Nie musisz wkładać duchowych masek czy spełniać oczekiwań.
 • Bezpieczeństwo, poufność, autentyczność wyrazu, szacunek i zaufanie są centralnymi wartościami.
Szczegóły organizacyjne
 • Data: 2 – 9 marca 2018
 • Czas: rejestracja od 14.00, wykwaterowanie do 11.00
 • Miejsce: BALI, Shambala Oceanside retreat and Spa
 • Warsztat międzynarodowy
 • Język: angielski, z możliwością tłumaczenia na polski (prosimy o zaznaczenie w uwagach)
 • Specjalna cena dla Polek przy wpłacie zadatku maksymalnie do końca stycznia: 900 euro (uwzględniająca 300 euro zniżki od pełnej ceny). Cena zawiera: warsztat, wyżywienie i zakwaterowanie w pięknym ośrodku. Nie zawiera: Lotów, transportu, możliwych opłat wstępu i dodatkowych aktywności.
 • Promocja „Przyjaciółki” dla Polskich kobiet: 800 euro od osoby (min. 2 osoby, prosimy zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym w komentarzu)
 • Zapytania: Dagmara bombyspy@gmail.com, Kasia nocun.kasia@gmail.com
 • Rejestracja OTWARTA!  formularz >>

Inne warsztaty treningu Przebudzonej Kapłanki (Zielona, Czerwona, Tęczowa) > sprawdź tutaj >

Informacja dodatkowa z ośrodka

Tejakula – miejscowość, w której odbywa się warsztat – usytuowana jest poza obszarem wpływów wulkanicznych, w Bezpiecznej Ewakuacyjnej Strefie, około 30 km na północny zachód od Góry Agung. Nasz ośrodek posiada bardzo niski wskaźnik ryzyka opadu pyłów wulkanicznych, co oznacza brak jakichkolwiek długoterminowych zagrożeń. Znajdujemy się poza możliwym wpływem gazów wulkanicznych, lawy bądź innych zagrażających życiu sytuacji. Otrzymujemy regularne informacje dotyczące sytuacji z Biura Klimatologii i Meteorologii, oraz informacje lokalnych władz. Na bieżąco informować będziemy o jakichkolwiek istotnych zmianach sytuacji.